CARDTEK ABD ve Hindistan Projeleri

Cardtek Group'un Şikago merkezli şirketi Cardtek USA, 9.6 trilyon USD'lik mevduat rakamıyla dünyanın en büyük pazarı olan ABD'nin ödeme sistemleri sektörünü, kartlı ödeme sistemlerinde EMV standartlarına geçişe hazırlıyor.

2010 yılında New York'ta faaliyete geçen Cardtek Group şirketlerinden Cardtek USA, Amerikan ödeme sistemleri sektörünün kartlı ödeme sistemlerinde EMV standartlarına geçiş çalışmaları için Amerika'nın büyük bankaları ve kart kişiselleştirme kuruluşları ile işbirliği yaptı. Cardtek USA, ABD'de Ekim 2015'te gerçekleşmesi planlanan geçiş sürecinde öncelikle "EMV kart kişiselleştirme çözümleri", "Card Kernel", "NFC mobil ödeme çözümleri", "EMV bazlı şehir kartları" ve "Fraud & Security Çözümleri" ürünlerini sunacak.
Cardtek Group şirketlerinden SmartSoft, ön ödemeli kartlarla ulaşım projelerine devam ediyor. SmartSoft, Türkiye ve dünyada gerçekleştirdiği toplu ulaşım projelerinin ardından, Hindistan'da da yeni bir projeye başladı. Proje kapsamında, Asya'nın Silikon Vadisi olarak bilinen Bangalore şehrinde yaşayan 8 milyon yolcu, ulaşım bedellerini 2015 yılı itibariyle ön ödemeli kartlarıyla ödeyebilecekler.

SmartSoft, Hindistan'ın Bangalore kentinin kartlı ulaşım altyapısını sağlıyor. Bangalore Metropolitan Transport Corporation, Hindistan'ın 3.büyük özel bankası AXIS Bank ve Hindistan'ın ulusal ödeme standartlarını tanımlayan kurumu NPCI işbirliğiyle gerçekleştirilecek proje ile, İstanbul'un tüm metrobüs, İETT, Özel Halk Otobüsleri...