CARDTEK AZERBAYCAN


Demirbank Azerbaycan'da Müşteriye Özel Yenilikler!


Ödeme sistemleri altyapısını Cardtek'in yazılımlarıyla yenileyen Demirbank Azerbaycan, müşteriye özel, loyalty kampanya ve taksit uygulamaları sunmaya hazırlanıyor ve tek kartla birden fazla para biriminden işlem yapabilecek on-line sisteme geçiyor. 100 binin üzerinde banka kartına sahip Demirbank Azerbaycan, böylece müşteri bağlılığını artırmayı hedefliyor.

Demirbank Azerbaycan, Cardtek şirketlerinden SmartSoft ile       anlaştığı yeni proje kapsamında, kart çıkarma ve kart kabul etme kanallarını Banka içinde yönetmeye hazırlanıyor. Müşterileri için özel ürün ve hizmetler sunacak olan Demirbank Azerbaycan, Finans sektöründeki yeni trend ve uygulamalara da hızla entegre olabilecek. Banka müşterilerinin işlemlerini on-line görüp yönetebilmeye imkan tanıyan projede, müşteri mutabakatı da hızlanacak. Müşteri durumu ve kart kullanıcılarının alışkanlıklarına özel düzenlenecek loyalty (sadakat) kampanyaları ile hem banka müşterileri hem de üye işyerlerinin kazanması hedefleniyor.Anlaşma çerçevesinde, Demirbank'ın banka dışından almakta olduğu Processing hizmetinin yerine, SmartSoft'tun Credit/Debit kart ve POS/Merchant Management modüllerine geçiş sağlanacak. Demirbank Azerbaycan, böylece şimdiye kadar uygulanan dış kaynak kullanımının da getirdiği maliyetlerden tasarruf edecek. Demirbank Azerbaycan müşterileri için anında kart basım hizmeti ile daha hızlı kart basıp çıkartmanın yanı sıra, daha hızlı POS'a bağlayabilecek, üye işyerleri ile ortak sadakat uygulamaları yapabilecek ve daha hızlı ürün çıkarabilecek. Banka, bankacılık altyapısını projenin diğer iş ortağı olan SAP sistemi ile yenileyip daha modern bir sisteme de geçiş yapacak.
 

Demirbank Azerbaycan, müşteriye özel, loyalty kampanya ve taksit uygulamaları sunmaya hazırlanıyor ve tek kartla birden fazla para biriminden işlem yapabilecek on-line sisteme geçiyor. 100 binin üzerinde banka kartına sahip Demirbank Azerbaycan böylece müşteri bağlılığını artırmayı hedefliyor.
Taksit yapıyor, puan kazandırıyor, her ülkenin para biriminde alışveriş kolaylığı sağlıyor
Azerbaycan'da farklı bankalar ile iş ortağı olduklarını belirten SmartSoft Genel Müdür Yardımcısı Gülçin Kuvancı; SmartSoft ürünlerinin tercih edilme sebebinin, loyalty, kampanya ve taksit uygulamalarının zenginliği olduğunu söyledi. Kuvancı;  "Sistemimizin online çalışıyor olması, ekstre, muhasebe, komisyon ve ücretlendirme gibi tüm kartla ilgili sistemlerin kart paketimizden yönetilmesi Demirbank müşterileri için memnuniyet yaratacak. Azerbaycan'da şu anda mevcut sistemde kart sahiplerine her para birimi için ayrı bir kart veriliyor, kart kullanıcısı ABD'de ise $ işlemi yapabilen kartı, Avrupa da ve € para birimiyle alışveriş yapacaksa, ayrı bir kartı kullanmak durumunda. Oysa artık Demirbank kart sahipleri tek bir kartla dünyanın hangi ülkesinde olursa olsunlar alışverişlerini o ülkenin para birimiyle yapabilecekler" dedi.
SmartSoft 2011 yılı itibariyle Azerbaycan'daki hizmetini Bakü ofisindeki çalışanlarıyla sağlıyor.  Azerbaycan'da finans sektörüne ödeme çözümleri konusunda lokal destek veren tek firma olduklarını belirterek SmartSoft Teknoloji Direktörü Fatih Öztürk; "Ülkede lokal ekip bulundurup anında oluşabilecek ihtiyaçlara yanıt vermek buradaki bankalar için büyük avantaj sağlıyor. Böylece bankalara ödeme yazılımlarını çok hızlı adapte edebiliyor ve en yenilikçi teknolojileri kısa sürede devreye alıyoruz. Projenin başarıyla tamamlanması için Demirbank Azerbaycan ekibiyle  ortak bir sinerji içerisinde çalışıyoruz" dedi. 

Demirbank Azerbaycan,  aynı zamanda SmartSoft'un OCEAN ATM yönetim sistemi ve PALMARIS anında kart basım sistemini de kullanarak tüm ödeme altyapısını SmartSoft çözümleri ile uçtan uca değiştirme kararı aldı.